کریس رونالدو، ستاره رئال مادرید

کریس رونالدو و کارهای انسان دوستانه اش
کریس رونالدو را خیلی ها دوست ندارند چرا که می گویند او بیش از آنکه یک فوتبالیست فوق العاده باشد یک آدم فوق العاده مغرور است که به هیچ کسی جز خودش توجهی نمی کند و فقط گل زدن برایش مهم است. با این همه رونالدو بعضی اوقات خلاف این موضوع را ثابت کرده و نشان داده که می توان به او به چشم یک آدم نیکوکار و خیر نگاه کرد.

نمونه اش ویدئویی است که به تازگی در سایت های مختلف منتشر شده و مربوط به حضور ستاره رئال مادرید در یک برنامه در کشور ژاپن است. جایی که یک پسر چشم بادامی می خواهد جلوی رونالدو، پرتغالی صحبت کند اما هول می شود و تماشاگران او را سوژه می کنند.

کریس رونالدو

کریس رونالدو

بازیکن تیم ملی پرتغال که متوجه ماجرا می شود از مترجمش می پرسد که چه اتفاقی افتاده و چرا تماشاگران به این پسر می خندند. از نظر رونالدو، پسر ژاپنی، پرتغالی را به خوبی صحبت می کند تماشاگران به جای اینکه او را دست بیندازند، باید به او افتخار کنند چرا که تمام تلاشش را کرده است.

مرام بالای رونالدو شدیدا تماشاگران را تحت تاثیر قرار داد به طوری که آنها جدا از تشویق ستاره رئال مادرید- و البته پسری که پرتغالی صحبت می کرد- در شبکه های اجتماعی هم از این بازیکن تعریف کرده اند. آنها نوشته اند رونالدو با صحبت هایش روحیه فوق العاده ای به پسر ژاپنی داده چرا که صحبت کردن به یک زبان خارجی جلوی جمعیت کار بسیار پراسترسی است چه برسد به آنکه رونالدو هم یکی از مخاطبانت باشد و کلی خبرنگار و عکاس تک تک حرکاتت را زیر نظر داشته باشند.

کریس رونالدو

کریس رونالدو

پای ثابت برنامه های خیریه

این اولین باری نیست که رونالدو با کارهای انسان دوستانه اش در کانون توجه قرار می گیرد. سایت تریبال فوتبال در گزارش به قلم اندرو اسلویسون در مورد رونالدو نوشته: او بیش از 120 میلیون پوند ثروت دارد اما مهم تر از ثروت او شخصیت ویژه و خیرش است. او تا امروز بارها و بارها از پروژه های انسان دوستانه حمایت کرده است که شاید مهم ترین آنها کمک به نجات جان دو پسری بوده که اصلا شرایط خوبی نداشته اند.

رونالدو در سال 2012 با پسری 9 ساله که به سرطان مبتلا شده بود آشنا شد و پرداخت هزینه درمانی او را به عهده گرفت. اگرچه این پسر در سال 2013 نهایتان تسلیم سرطان شد اما کار خوب رونالدو از یاد هیچ کسی نمی رود. در سال 2014 هم رونالدو هزینه عمل جراحی مغز یک پسر 10 ماهه را پرداخت کرد که مبلغی حدود 50 هزار دلار می شد. او در جام جهانی هم به خاطر این پسر با مدل موی ویژه ای در برزیل حاضر شد که البته آن زمان کسی در جریان این داستان قرار نداشت.

کریس رونالدو

کریس رونالدو

اتفاق دیگری که رونالدو را بیش از گذشته نزد هوادارانش محبوب کرد، علاقه نداشتن او به خالکوبی است. او در توضیح کارش گفته: «از آنجایی که من هرازگاهی، خون اهدا می کنم، سراغ خالکوبی نمی روم.» رونالدو هیچ وقت علاقه ای به صحبت درباره کارهای انسان دوستانه اش نداشته اما سایت looktothestars.org در یک گزارش فهرستی از کارهای خیر او را منتشر کرده اشت. براساس این فهرست رونالدو حامی مالی یک موسسه مبارزه با سرط��ن در اسکاتلند، موسسه حمایت از کودکان نیازمند در آمریکا یونیسف است.

رونالدو در سال 2012، توپ طلایی ای که در سال 2011 برده بود را به مبلغ 1.5 میلیون یورو فروخت تا پول آن را به کودکان فلسطینی بدهد. او یکی از فوتبالیست های حاضر در پروژه 11 نفر برای سلامت فیفاست که هدفش کمک به کودکانی است که زندگی شان تحت تاثیر ایدز، مواد مخدر و چاقی قرار گرفته است.

کریس رونالدو

کریس رونالدو

/ هفته نامه زندگی مثبت

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه