برنامه های نوروزی تلویزیون

بخش اول مطلب را در اینجاو بخش دوم را می توانید از اینجامشاهده کنید

شبکه افق

شبکه افق ویژه برنامه های «فرمانده ۳»، «بهاریه»، «مردان سایه»، «بگو بخند»، «کدبانو»، «از رودخانه تا دریا»، «جایی که نمی‌شناختیم»، «تهران تقاطع سئول»، «هوای تازه»، «سفری دیگر»، «خانه ما» و «دیدار» را برای ایام نوروز تدارک دیده است.

مستند مسابقه «فرمانده ۳» به کارگردانی حسام اسلامی و تهیه کنندگی حسین افشار در ۱۲ قسمت ۵۰ دقیقه ای هر روز از شبکه افق پخش می شود. شرکت کنندگان در این مسابقه در قالب ریلیتی شو در خصوص عملیات تکاوری، تفنگداری دریایی و نظامی شامل تیر اندازی، چتر بازی، نجات و … زیر نظر فرماندهان سپاه به رقابت می پردازند.

برنامه ترکیبی «بهاریه» به کارگردانی و تهیه کنندگی امیرحسین نوروزی با موضوع گفتگو با مادران شهدا در۱۳ برنامه ۵ دقیقه ای هر روز از شبکه افق روی آنتن می رود.

سریال تلویزیونی «مردان سایه» محصول سال ۲۰۱۱ میلادی به فساد سیاسی و اخلاقی در کشور فرانسه می پردازد. این سریال ۱۲ قسمتی به مدت ۵۲ دقیقه روزهای زوج پخش می شود.

برنامه ترکیبی «بگو بخند» به کارگردانی محمدرضا شفاه و تهیه کنندگی حوزه هنری با موضوعات طنز در قالب استندآپ در۱۰ قسمت ۵ دقیقه ای هرروز پخش می شود.

برنامه ترکیبی «کدبانو» در۱۰قسمت ۲۰ دقیقه ای به کارگردانی و تهیه کنندگی هاشم تفکری، هرروز از شبکه افق پخش می شود. پخت و معرفی شیرینی یک منطقه توسط خانواده شهدا و ذکر خاطره ای از شهیدان موضوع این برنامه در ساختار مستند است.

مستند «از رودخانه تا دریا» به کارگردانی و تهیه کنندگی سامان لطفیان در ۶ قسمت۳۰ دقیقه ای با موضوع آشنایی با زندگی مردم در مسیر رودخانه های ایران در ایام نوروز روی آنتن می رود.

مستند «جایی که نمی شناختیم» به کارگردانی و تهیه کنندگی یاسر عرب در ۱۰قسمت ۵ دقیقه ای هر روز پخش می شود. اماکن مسافرتی ناشناخته با هدف شناساندن زیبایی های کمتر دیده شده ایران و معرفی ابنیه ناشناخته تاریخی و رصد اجمالی بیم ها و امیدهای محیط زیستی و منابع طبیعی مناطق بکر بویژه استان های جنوبی کشور در این برنامه معرفی می شوند.

مستند «راهیان نور» به تهیه کنندگی محمد حبیبی در چهار برنامه ۲۶ دقیقه ای در گفتگو با فعالان راهیان نور، تاریخچه این حرکت فرهنگی را به تصویر کشیده می کشند.

مستند «تهران تقاطع سئول» به کارگردانی سیاوش سرمدی و تهیه کنندگی مجید عزیزی در ۱۰قسمت ۲۶ دقیقه ای هر روز به تاریخچه صنعت خودرو در ایران می پردازد.

برنامه ترکیبی «هوای تازه» به کارگردانی و تهیه کنندگی علی وفایی زاده در نوروز ۹۵ روزهای پنجشنبه به مدت ۵۲ دقیقه پخش خواهد شد. در هر برنامه یکی از افرادی که در کشور فعالیت خاص در حفظ محیط زیست دارند در قالب گزارش معرفی و موضوع برنامه به بحث گذاشته می شود .

(سری جدید) مستند «سفری دیگر» به تهیه کنندگی رضا فرهمند در ایام نوروز در ۴قسمت ۲۶ دقیقه ای پخش می شود.

این برنامه روایت گر زندگی توریست های جوانی است که در ایران دست به تجربه های منحصر به فرد می زنند.

برنامه اذان گاهی «قرار» با موضوع ترویج سبک زندگی دینی که مهدی دزفولی تهیه کنندگی آن را برعهده دارد هر روز در مدت زمان ۵۶ دقیقه روی آنتن می رود.

مستند مسابقه‌ «خانه ما» با رویکرد مصرف بهینه در خانواده، به کارگردانی حسام اسلامی و تهیه کنندگی مهدی مطهر به مدت ۴۸ دقیقه پخش خواهد شد. مستند هفت قسمتی «دیدار» به تهیه کنندگی احمد جان میرزائی با موضوع شعرای فارسی زبان هند و پاکستان در ایام نوروز پخش می شود.

شبکه شما

شبکه مردم ایران در بهار ۹۵ با تهیه ویژه برنامه های متنوع و جذاب به استقبال عید نوروز می رود.

برنامه زنده شبانگاهی «شب چراغ» با موضوع موسیقی محلی، فرهنگ و آداب و رسوم هر شب ساعت ۲۳ روی آنتن می رود. در این ویژه برنامه که از سه شنبه بیست و پنجم اسفند پخش آن آغاز می شود با مراکز استانهای خلیج فارس، کهگیلویه بویر احمد، مهاباد، آبادان، گیلان، آذربایجان شرقی، لرستان، سیستان و بلوچستان، فارس، خراسان شمالی، بوشهر، گلستان، زنجان، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی، ایلام، آذربایجان غربی، مازندران، کرمان، اصفهان، اردبیل، کرمانشاه، قزوین و… ارتباط زنده برقرار می شود.

جشنواره فیلم های تلویزیونی نوروزی شبکه شما نیز از سه شنبه بیست و پنجم اسفند ۹۴ تا سیزدهم فروردین ۹۵ ساعت ۱۴ روی آنتن می رود.

فیلم های تلویزیونی «خان ننه، خانه خوشبخت، بارون با بارون فرق داره، پولکی، نارگیله، خونه پا، حرفه ای، از راه رسیده، فرزندان، آفتاب پس از باران، کلاه تو کلاه، گمشده، سین هشتم، سین نهم، سین دهم، مار پله، کیمیا و بابا بهار» در قالب جشنواره رنگارنگی از تولیدات صداوسیمای مراکز استانها در ایام نوروز پخش خواهد شد.

مجموعه نمایشی «هفت پیچ» تولید مرکز فارس، برنامه ترکیبی «شرح پریشانی»کاری از مرکز یزد و مستندهای دیدنی از دیگر تدارک شبکه برای این ایام است.

شبکه قرآن

شبکه قرآن سیما برای ایام نوروز ویژه برنامه های «دیدار»، «چشم روشنی»، «یاد خدا»، «فردوس»، «مسیر زندگی»، «یک صفحه نور»، «نقد فیلم» و «ستاره ها» را تدارک دیده است.

ویژه برنامه تحویل سال ۹۵ شبکه قرآن سیما با نام «هوای عید» به تهیه کنندگی اکبر صمصامی و میثم ریاحی روی آنتن می رود.

ویژه برنامه تحویل سال با حضور شخصیت های دینی، قرآنی و فرهنگی و بررسی ابعاد قرآنی نامه مقام معظم رهبری به جوانان غرب و تجلیل از شهدای مدافع حرم و بیان رفتارهای اجتماعی دینی در مراسم تحویل سال نو و ارتباط زنده با حرم نورانی ثامن الحجج حضرت علی بن موسی الرضا (ع) در دو بخش از ساعت ۲۱ تا ۲۴ شب بیست ونهم اسفند و ساعت ۶ با مداد تا ۱۰ صبح اول فروردین پخش می شود.

برنامه گفتگو محور «دیدار» از تولیدات گروه علوم قرآنی به کارگردانی شهریار ضیا آذری در۱۳ قسمت ۴۵ دقیقه ای از ساعت ۲۰:۰۰ پخش می شود.

در این برنامه با علما و چهره‌های قرآنی و معارفی کشور که تهیه کنندگی آن بر عهده حسین عطار است، گفتگو می شود.

ویژه برنامه ترکیبی «چشم روشنی» کاری از گروه تلاوت شبکه قرآن ساعت ۱۷:۰۰ روی آنتن می رود.

این برنامه به تهیه کنندگی رحمان حاصلی وکارگردانی وحید مرتضوی با هدف حفظ سوره حشر و آموزش تکنیک های حفظ قرآن، تجوید و مفاهیم ویژه ایام نوروز پخش خواهد شد.

تلاوت‌های برگزیده به درخواست بینندگان شامل گفتگوی تلفنی و پخش تلاوت به درخواست مخاطبان به تهیه کنندگی احمد لیایی در قالب برنامه «تلاوت درخواستی» ویژه نوروز هر شب ساعت ۲۲ به طور زنده با اجرای محمد هادی صلح جو و هادی ربیعی روی آنتن می رود. این برنامه ترکیبی کاری از گروه تلاوت شبکه قرآن است .

برنامه ۱۳ قسمتی «آرامش بهاری» به تهیه کنندگی اکبر صمصامی و محسن رنگینی در مدت زمان ۵۷ دقیقه ساعت۹:۳۰با معرفی امامزادگان و بقاع متبرکه کشور و تشریح فعالیت های قرآنی و فرهنگی در قالب گفتگو با مسئولان سازمان اوقاف کشور پخش خواهد شد.

مسابقه تلفنی «فردوس» کاری از گروه محافل به تهیه کنندگی امیر کفاش در ۲۶برنامه ۳۰ دقیقه ای به طور زنده با طرح سوالات قرآنی و معارفی در دو بخش ساعت۱۱:۳۰و ۱۶ روی آنتن می رود.

«مسیر زندگی» عنوان برنامه گروه علوم قرآنی شبکه قرآن سیما به تهیه کنندگی مهری سرخیل است که در ایام نوروز ساعت ۲۱:۵۵ به مدت ۵ دقیقه پخش خواهد شد.

در این برنامه داستان‌های کوتاه قرآنی با موضوعاتی همچون سالمندان، همسایه، احسان، فرزند، نیکی، مزاحم، مطب، دخترک، مداد، تصادف، گل‌فروش، بنزین، سیگار، مدرسه، نابینا، آژانس، تلویزیون، جاده، واکس زدن، مسجد و… با تکنیک شنی برای مخاطبان تصویرسازی می شود.

برنامه ترکیبی «آنسوی سراب» در۱۳برنامه ۴۵ دقیقه ای به تهیه کنندگی حسین نطنزی ساعت ۲۳:۰۰ روی آنتن می رود.

در این برنامه آثار سینمایی آخرالزمانی مانند «نوستروداموس، اینک آخرالزمان، کتاب ایلای، نابودگر۴، روز پس از فردا، آگاهی، طالع نحس، لژیون، روز استقلال، من افسانه ام، فیلم نه، آرماگدون، دکتر فرانکشتاین، ترمیناتور، ماتریکس، مرد عنکبوتی، بتمن(آغاز)، بتمن(سلطان تاریکی)، بتمن (بازگشت سلطان تاریکی)، تبدیل شونده ها، مرد آهنین ۱و۲ ، پسر جهنمی، عنصر پنجم، جنگ ستارگان ۱،۲، ۳، ۴، ۵ و ۶ ، سیاره میمون، غارتگر و…» از تولیدات گروه علوم قرآنی نقد و بررسی می شود.

شبکه قرآن سیما در ایام نوروز هر روز به مدت ۱۵دقیقه ساعت ۱۱:۱۵و ۱۶:۴۵ گزارش هایی از اردوهای راهیان نور و حضور مردم در آن مناطق پخش می کند.

از دیگر برنامه های شبکه قرآن سیما برای ایام نوروز می توان به برنامه «مروری بررویداد های قرآنی سال ۹۴» به تهیه کنندگی امید ملکوتی کاری از تامین برنامه در ساعت ۱۵:۳۰ ، گقتگو با حافظان و قاریان و فعالان قرآنی کشور های اسلامی در برنامه

«بشری» به تهیه کنندگی محمود قمری و اجرای مهدی صفری هر روز ساعت ۱۸ و « نغمات دینی » با موضوع صلوات خاصه امام رضا، دعای تحویل سال و جمع خوانی قرآن کریم توسط گروه هم خوانی محمد رسول الله در حرم رضوی و…. در سه بخش ساعت ۱۲:۵۰، ۱۴:۲۰ و ۱۶:۳۰ اشاره کرد.

برنامه ترکیبی «ستاره ها» کاری ازگروه تلاوت به تهیه کنندگی رحمان حاصلی ، در۱۳ قسمت ۴۵ دقیقه ای در ایام نوروز از ساعت ۲۱:۰۰ به معرفی برترین حافظان قرآن کریم با رویکرد تأثیر اجتماعی و فرهنگی حضور حافظان در جامعه خواهد پرداخت.

شبکه کودک و نوجوان

شبکه تلویزیونی کودک و نوجوان برای ایام نوروز ۹۵ ویژه برنامه های متنوعی همچون «دنیای فرشته‌ها»، «آفتابگردون»، «نقاشی نقاشی»، «ورجه و ورجه» و «باشگاه امید» را برای پخش در نظر گرفته است.

ویژه برنامه تحویل سال شبکه کودک با عنوان«دنیای فرشته‌ها» به تهیه کنندگی مهران رسام روی آنتن می رود.

در این ویژه برنامه می بینیم: پدر و مادر بزرگی در یک خانواده پر جمعیت بنا به درخواست فرزندان خود نوه های خرد سالشان را مراقبت می کنند. پدر بزرگ به همراه عروسک های خانه در این مدت با بچه ها بازی هایی را برای آموزش تدارک سال تحویل انجام می دهند و وقتی پدر مادر ها در زمان سال تحویل به خانه پدر بزرگ می آیند، متوجه تغییر در رفتار بچه ها و کارهای بزرگی که انجام داده اند می شوند.

برنامه ترکیبی «آفتابگردون» به تهیه کنندگی مهدی نیک‌روش ویژه خردسالان با پرداختن به موضوعات دینی در ایام نوروز روی آنتن می رود.

انیمیشن «نقاشی نقاشی» به تهیه کنندگی غلامرضا حبیبی، با موضوع نمایش نقاشی خردسالان توسط دو کاراکتر فانتزی مداد و پاک کن برای خردسالان پخش می شود. در این انیمیشن اخلاق و رفتار مثبت خردسال به همراه نمایش نقاشی او در برنامه، به همراه وله، موسیقی و صدای فانتزی و کارتونی دوبلورهای حرفه ای انیمیشن به زبانی ساده به تصویر کشیده می شود.

داستان کتاب های گروه سنی خردسال در انیمیشن «شهر قصه» به تهیه کنندگی محمدمهدی مشکوری روایت می شود.

برنامه ترکیبی «ورجه و ورجه» به تهیه کنندگی سید حمید امامی در ایام نوروز به مدت ۱۳ دقیقه روی آنتن می رود.

در فواصل برنامه های شبکه در آیتم های کوتاه طنز با استفاده از کودکان به عنوان مجری برنامه «ورجه و ورجه» با تکنیک موشن گرافیک پخش می شود.

برنامه ترکیبی «باشگاه امید» به تهیه کنندگی محمود سلامیان ویژه نوجوانان به مدت ۳۰ دقیقه برای پخش در نظر گرفته شده است.

در این مجموعه با حضور نوجوانان در استودیو تولیدات اعضای باشگاه رسانه ای امید معرفی و پخش می شود.

شبکه نسیم

«شکر آباد۲» به عنوان یکی از پرطرفدارترین مجموعه های نمایشی سال های اخیر در برنامه های نوروزی شبکه نسیم گنجانده شده است. در «شکر آباد» معضلات و کمبودهای اجتماعی با استفاده از شبیه سازی شخصیت‌های درجه سه و چهار سیاسی و یا مترادف سازی با افراد دیگر به صورتی طنازانه هر روز از ساعت ۱۸ بیان می شود.

برنامه ترکیبی «ویتامین خ» با آیتم هایی همچون نمایش عکس های خنده دار و جالب، تریبون خنده و دوربین مخفی تهیه شده است و به وسیله های پلاتوهای مجری به هم مرتبط می‌شود و بینندگان می توانند در ایام نوروز از شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۹ به تماشای آن بنشینند.

مجموعه نمایشی «مرد نقره ای» مردی با قدرت ماورایی را به تصویر می کشد که برای رفع مشکلات مردم و از بین رفتن معضلات جامعه تلاش می کند. این برنامه به تهیه کنندگی ابوالفضل همراه، ساعت ۲۰:۱۵ روی آنتن می رود.

سری جدید برنامه پربیننده «خندوانه» با پلاتوهای مجری در مورد خندیدن و فواید آن، استندآپ کمدی، حضور میهمان و گپ و گفت با آنها، گزارش در یافتی از خارج از کشور و شهرستانها، آیتم‌های نمایشی کوتاه و مسابقه داخل استودیو و پیامکی برای نوروز آماده شده است. این برنامه هر روز به جز پنجشنبه ها ساعت۲۲ با هدف ترویج نشاط در جامعه با تمرکز برخنده و مهارت خندیدن پخش می شود.

شبکه نسیم با هدف سرگرم کردن مخاطبان خود در ایام تعطیلات جنگ تلویزیونی «دورهمی» را با حضور تماشاچیان و به صورت تئاتر صحنه پخش می کند. در «دورهمی» به تهیه کنندگی هاشم رضایت و کارگردانی پیمان قاسم خانی موضوعات و مسایل روز جامعه در قالب نمایش و گفت وگوی طنز در نظر گرفته می شود. این ویژه برنامه با اجرای مهران مدیری هرشب از ساعت ۱ بامداد برای محاطبان پخش خواهد شد.

نمایش خطرات عملیات بدل کاری در پروژه های سینمایی برنامه «بدلکاران» هر شب به مدت ۳۰ دقیقه از ساعت ۲ بامداد پخش می شود. «هیجان در ساعت صفر» منتخبی از مسابقات خاطره انگیز شبکه های سیما، سری جدید مجموعه نمایشی «دی دی»، جاذبه های دیدنی ایران در «اینجا ایران است، سرزمین ماندگار»، منتخب برنامه های خاطره انگیز شبکه‌های مختلف در «نسیم یادها» و «خورجین» و فیلم های ارسالی مردم در «نسیم شما» از جمله برنامه‌هایی است که مخاطبان شبکه نسیم می توانند دنبال کنند.

پخش موسیقی های سنتی، پاپ، قومی و بومی در «نسیم آوا»، نمایش آیتم های طنز و مهیج در «نسیم نما» و تماشای رقابت خوانندگان تازه نفس از برنامه «شب کوک ۳» به کارگردانی و اجرای باربد بابایی و «سریال طنز ایرانی» با موضوع طنز اجتماعی از دیگر برنامه های این شبکه است که در اوقات خوش نوروزی با مخاطبان همراه خواهند شد.

مستندهای جذاب خارجی از «دنیای مستند»، تماشای تصاویر جذاب و دیدنی در«رنگارنگ»، تصاویر جذاب بازی با توپ در«چشم تو چشم»، «نقش تازه» با موضوع سبک زندگی، روایت برنامه های طنز رادیو در«نسیم رادیو جوانی»، «قاصدک» به تهیه کنندگی حمیدرضا توسلی و اجرای حسین اکبری، مسابقه هوش و اطلاعات عمومی در«هوش برتر»، «دیدنی ها»، «نسیم آفرینش»، تماشای اماکن دیدنی از طریق برنامه «دیدنی های جهان»، آزمایش های جذاب با تصاویر حرکت آهسته در «هزاران فریم در ثانیه»، «دوربین مخفی» و پخش «کارتون» های جذاب از جمله عیدانه شبکه نسیم شبکه نشاط و سرگرمی برای هموطنان است.

شبکه نمایش

شبکه نمایش همچون سال های گذشته برای ایام نوروز با تهیه و پخش فیلم های سینمایی ایرانی و خارجی جذاب و متنوع در قالب «سینمای کلاسیک، سینمای هند، مجموعه های دنباله دار، فیلم های خانوادگی وفیلم های جذاب» اوقات خوشی را برای بینندگان فراهم خواهد کرد.

فیلم های سینمایی «سینگهام، بازگشت سینگهام، تاریکی، قیام، گاهی خوشی، گاهی غم، شاهدا، باغبان، قطار چنای، میلیونر زاغه نشین، پسر سردار، قانون، سرکار، دیوار و ظاهر-زارا» محصول سینمای هندوستان وانگلستان از ۲۹ اسفند ۹۴ تا ۱۳ فروردین ۹۵ به همراه معرفی عوامل تولید فیلم ساعت ۱۷ پخش می شود.

شبکه نمایش برای علاقه مندان به مجموعه های دنباله دار فیلم های سینمایی «کیت و لئوپولد، زورو، نقاب زورو، افسانه زورو، پارک ژوراسیک ۱،۲ و۳ ، سریع و خشن ۱،۲، ۳، ۴، ۵، ۶ و۷ » را برای پخش در ساعت ۱۹ تدارک دیده است.

فیلم های سینمایی «شکار هیولا، تصمیم ورونیکا، ابر ستاره، زندگی به روایت نینو، گمشده و عشق، قصیده ای برای پدرم، مردی که خیلی می دانست، ۲۷ متر برف، خورشید تابان، زندگی ابدی، هوابرد، در دل طبیعت، یادداشت های یک سامورایی و خدا نگهدار مادر» محصول سال های ۲۰۰۷،۲۰۰۹،۲۰۱۲،۲۰۱۴،۲۰۱۵ کشورهای آمریکا، چین، فرانسه، هلند، کره جنوبی، سوئد، ژاپن و اتریش در ژانر خانوادگی ساعت ۲۱ پخش خواهد کرد.

«کارآموز، شتاب، دریا سالار، سیکاریو، مک فارلند، بین ستاره ای، سرزمین ماه، انفجار عظیم، امپایر استیت، ترور، هووی، قلعه ای در آسمان، قطعات یدکی و گروه سارقین» عناوین باکس سینمایی های جذاب شبکه نمایش است که در ایام نوروز ساعت ۲۳ پخش می شود.

فیلم های سینمایی «پرندگان، شمال از شمال غربی، مارنی، سرگیجه، ربکا، دردسر هری، بیگانه ای در ترن، مرد عوضی، داج سیتی و…» ساخته آلفرد هیچکاک، مایکل کورتیز و… ساعت ۱ بامداد از برنامه «سینمای کلاسیک» روی آنتن می رود.

همچنین تامین برنامه شبکه «هنر دوبله»، مجموعه های نمایشی ایرانی و خارجی را برای نوروز ۹۵ آماده پخش کرده است.

شبکه ورزش

ویژه برنامه های «نوروز فوتبالی (شب های فوتبالی)»، «کشتی ایرانی»، «تاریخچه المپیک»، «رویای فوتبال»، «منتخب ورزش ایران و جهان» و «پرچم داران المپیک» در ایام نوروز ۹۵ از شبکه تلویزیونی تخصصی ورزش پخش می شود.

برنامه ترکیبی « نوروز فوتبالی (شب های فوتبالی)» به تهیه کنندگی مقداد مومن نژاد و مجید خواجه نژاد در ۱۳ قسمت۱۲۰ دقیقه ای در ایام نوروز ساعت ۲۳ روی آنتن می رود.

تحلیل لیگ برتر فوتبال در سال گذشته و انتخاب بازیکنان سال براساس نظر بینندگان موضوع این برنامه با اجرای عبدالله روا است.

برنامه گزارشی ۱۳ قسمتی «کشتی ایرانی» در ایام نوروز ساعت ۱۰:۴۵ به مدت ۴۰ دقیقه مسابقات کشتی قدیمی و خاطره انگیز ایران و جهان را پخش می کند.

مجموعه ای از مسابقات مهم ورزشی سال گذشته ایران و جهان، در نوروز ۹۵ هر شب ساعت ۲۱ به مدت ۸۰ دقیقه از برنامه گزارشی «منتخب ورزش ایران و جهان » پخش خواهد شد.

برنامه ترکیبی «پرچم داران المپیک» به تهیه کنندگی محمد رضا بالاپور و با اجرای علیرضا حیدری ساعت ۲۱ روی آنتن می رود.

در این برنامه ۱۳ قسمتی با ورزشکاران و پرچم داران المپیک مصاحبه شده است.

اخبار ورزشی روز ایران و جهان، مرور روزانه برخبرهای ورزشی همراه با حضور ورزشکاران، خانواده ها با ایجاد فضایی مفرح و شاد از میان برنامه زنده «استودیو ورزش» پخش می شود.

مستند «تاریخچه المپیک»، برنامه گزارشی «رویای فوتبال»، مستندهای ورزشی جذاب و جدید، کلیپ های شاد ورزشی و پخش مسابقات ورزشی ایران و جهان در ایام نوروز شامل فوتبال لیگ های اروپایی و دوستانه جهان به صورت زنده از برنامه های شبکه ورزش در ایام نوروز است.

شبکه سلامت

شبکه سلامت سیما برای سال تحویل دو ویژه برنامه «شب عید» و «روز عید» را برای پخش در ساعت ۲۲ بیست ونهم ااسفند و ۷ صبح اول فروردین تدارک دیده است. ویژه برنامه ۱۵ قسمتی «گل بهار» از ۲۷ اسفند تا ۱۳ فروردین هرشب ساعت ۲۲ از دیگر تدارک شبکه است.

برنامه‌های روتین «حال خوب»، «ضربان»، «مادر،کودک، تندرستی» در ایام نوروز با فضای بهارانه هر روز به ترتیب در ساعت های ۱۰، ۱۶ و۲۱ روی آنتن می رود.

برنامه‌های کوتاه «به‌زیست» و «تغذیه-تندرستی» در قالب انیمیشن به موضوعاتی مانند نکات تغذیه در سفر، موضوعات ااجتماعی مرتبط با ایام نوروز، … خواهد پرداخت.

با نزدیک شدن به روزهای پایان سال و مراسم چهارشنبه آخر سال، ویژه برنامه های «فردا دیر است» در چهار قسمت ۶۰ دقیقه ااز ۲۲ تا ۲۵ اسفند هر روز ساعت ۱۹:۰۰ و مستند «چهارشنبه سوری» در فواصل برنامه¬ها پخش می¬شود.?

شبکه جام جم

شبکه جهانی جام جم با فرا رسیدن سال نو و آغاز فصل بهار با تهیه و تدارک ویژه برنامه هایی عید نوروز را با ایرانیان خارج از کشور جشن می گیرند.

ویژه برنامه تحویل سال شبکه با نام «نوبهار» به تهیه کنندگی مجتبی کشاورز، محمدجوادعبدالرحمنی، مسعود ساکت اف و حسن صدخسروی از ساعت ۲۱ شب بیست ونهم اسفند برای هموطنان خارج از کشور روی آنتن می رود.

فیلم های سینمایی انیمیشن ویژه گروه سنی کودک، سریال «آب پریا»، مستند «سفری دیگر»، «عروسی اقوام»، مسابقه «دستپختهای خودمانی»، فیلم های سینمایی نوروزی، مجموعه های نمایشی«فروشگاه بزرگ» و«زعفرانی» و برنامه خندوانه نوروزی از دیگر برنامه ریزی های جدول پخش شبکه جام جم است.

شبکه تهران

ویژه برنامه تحویل سال نو ۹۵ شبکه تهران سیما به مدت ۱۵۰ دقیقه برنامه با بخش های متنوعی همچون توپ سال تحویل، نوروزخوانی، اجرای موسیقی توسط خوانندگان کشورمان و پخش کلیپ های ویژه ، صلوات خاصه امام رضا (ع)، ساز و دهل سال تحویل، پیام نوروزی مقام معظم رهبری ،ویژه برنامه تهرانگرد، درشهر، راهیان نور، معرفی برنامه‌های نوروزی، تبریک نوروزی چهره های هنری و فرهنگی، کلیپ بوی عیدی فرهاد، دابسمش مرتضی احمدی و… که با حضور عوامل شبکه وخانواده هایشان روی آنتن خواهد رفت در ساعات ابتدایی فصل بهار با مردم پایتخت ایران همراه خواهند شد.

فیلمهای سینمایی «روز شیطان، گاهی به آسمان نگاه کن، طلا و مس، یک حبه قند، مهمان مامان، ابر و آفتاب، ورود آقایان ممنوع، خواب سفید، دیگه چه خبر، مجسمه، من ترانه ۱۵ سال دارم، زرد قناری، خواهران غریب، روز فرشته و اجاره نشین‌ها»، کارتون های «پاندای کونگ فوکار ۱و۲، آقای روباه شگفت‌انگیز، لاک پشت‌های نینجا، آستریکس گالی، آستریکس و نبرد بزرگ، شرکت هیولاها، دانشگاه هیولاها، فرار مرغی،شکارچیان اژدها، والی ای ، دامبو، عصر یخبندان۱و۲و۳ » و مستند های «سیاره زمین ۱، ۲، ۳، ۴، ۵، ۶، ۷، ۸، ۹، ۱۰ و ۱۱ و خانه ۱و۲ » از برنامه ریزی های شبکه تهران برای ایام نوروز مخاطبان است که از ۲۸ اسفند تا ۱۳ فروردین در جدول پخش قرار گرفته است.

مرکز صبا

این مرکز به عنوان یکی از مهمترین واحدهای تولید انیمیشن برای کودکان و نوجوان تولیدات متنوعی برای نوروز ۹۵ در دستور کار دارد.

۸ برنامه «پلانکی»، «گوبولا»، «سمعک»، «تاریخ از این ور»، «قصه ها و پندها»، «دوستان جنگل ۴»، «داستان های مبارک» و «ابزار ماهی ها» در ساختار کات اوت تولید شده است. در برنامه «پلانکی» کودکان با رنگ ها و نحوه غذا خودن و لباس پوشیدن آشنا می شوند.

«گوبولا» با هدف آموزش پیشگیری از بیماری ها و آشنایی کودکان با بیماری های مختلف تولید شده است و در آن از نحوه مبارزه با این بیماری ها نیز سخن گفته می شود.

بیان پندهای عبرت آموز از گذشتگان به زبان طنز و اشاره به رویدادهای تاریخی دوران معاصر به ترتیب در برنامه «سمعک» و «تاریخ از این ور» آمده است.

همچنین آشنایی نوجوانان با داستان های زندگی جوانمردان و پهلوانان در انیمیشن دوبعدی «پهلوانان» دنبال می شود. این برنامه در هر قسمت از جوانمردی یکی از افراد مشهور سخن می گوید. داستان حماسه آفرینی‌های خلبانان جان برکف هوانیروز در انیمیشن «شجاعان» نیز در ۳۲ برنامه ۳۰ دقیقه ای و به صورت سه بعدی تولید شده است.

«قلب خورشید» طریقت جوانمردی و آیین فتوت و پهلوانی را در قالب ماجرایی جذاب برای نوجوانان به تصویر می کشد، همچنین مهارت های اجتماعی و نکات مربوط به آاداب معاشرت را می توان در انیمیشن «مهارت های زندگی» آموخت.

محمد صادق کریمیان نیز روایات قرآنی را در داستان «پیامبران» آورده است. در این برنامه تلاش می شود تا درس های اخلاقی و نکات آموزنده علاوه بر جنبه تاریخی و مذهبی به مخاطب داده می شود.

پی بردن به وجود خالق یکتا و تداوم زندگی و ترویج کتاب‌خوانی و تشویق کودکان و اهمیت دادن به موجودات زنده در «کلیپ موزیکال» دو بعدی مخصوص خردسالان به تصویر کشیده می شود.

از دیگر تولیدات این مرکز «قهرمانان مدرسه»، «گلستان سرزمین من»، «پسر کاغذی»، «دنیای توپی ها»، «پیمان و گلمپک ها»، «رنگ نیرنگ»، «روباه کلک، خروس زیرک»، «قند و شکر»، «کلاغ خوش شانس»، «ماجراهای حاکم و حاتم»، «مغز پسته ای»، «مهمان های ناخوانده» و «مینا و دوستان» است که برای پخش در ایام نوروز از شبکه های مختلف در نظر گرفته شده است.

منبع: فارس

Share the post "جزئیات همه برنامه‌های تلویزیون در نوروز ۹۵ (بخش سوم)"

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest
  • LinkedIn
  • E-mail

Related posts:

  1. جزئیات همه برنامه‌های تلویزیون در نوروز ۹۵ (بخش اول)
  2. جزئیات همه برنامه‌های تلویزیون در نوروز ۹۵ (بخش دوم)
  3. لیست برنامه و فیلم های نوروز ۱۳۹۰ شبکه ۲
  4. جزئیات سریال های تلویزیون در نوروز ۹۵/ تکلیف «کلاه قرمزی» مشخص نیست
Tweet جزئیات همه برنامه‌های تلویزیون در نوروز ۹۵ (بخش سوم) - تصویر 1
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه