چند سال پیش، سر یکی از فیلم های بزرگم، متوجه شدم که فقط ١٠ درصد همکار مردم دستمزد گرفته ام و این در حالی است که تقریبا نقش هایمان برابر بود

آماندا سایفرید بازیگر سرشناس هالیوودی بدون این که نامی از فیلمی ببرد عنوان کرد که در یکی از موفق ترین آثار کارنامه کاریش، در حالی که او و بازیگر نقش اول مرد، هر دو به شهرت رسیده بودند، دستمزدی معادل ١٠ درصد دستمزد آقای بازیگر را دریافت کرده است.
سایفرید گفت:« چند سال پیش، سر یکی از فیلم های بزرگم، متوجه شدم که فقط ١٠ درصد همکار مردم دستمزد گرفته ام و این در حالی است که تقریبا نقش هایمان برابر بود.»
او با اعتراض به این اتفاق می گوید موضوع اصلا بحث مالی نیست. بلکه عدالتی است که صورت نگرفته.

آماندا
سایفرید که سابقه بازی در فیلم هایی مثل «بی نوایان» را دارد جدیدترین بازیگری است که با سخنان خود به کمپین اعتراض به تبعیض جنسیت در هالیوود پیوسته است. کمپینی که با سخنرانی پاتریشیا آرکت، در مراسم اسکار گذشته بیش از پیش دیده شد و مورد بازتاب قرار گرفت.
چندی پیش هکر ها با دسترسی به اطلاعات پشت پرده هالیوودی متوجه شدند که کریستین بیل و بردلی کوپر در فیلم «کلاهبرداری آمریکایی» ٩ درصد سود را دریافت کرده اند. این رقم برای جنیفر لاورنس و امی آدامز ٧ درصد بود و این در حالی است که لاورنس موفق شد به خاطر این فیلم جایزه اسکار را هم به خودش اختصاص دهد.
گفتنی است اخیرا فیلم کمدی «تد ٢» به کارگردانی ست مک فارلین از آماندا سایفرید روی پرده سینما رفته است.

منبع: سینما خبر

Tweet اعتراض به تبعیض جنسیتی هالیوود ادامه دارد - تصویر 2
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه