اصول شیک پوشی به سبک مجید مظفری

 مجید مظفری یکی از هنرمندان کشورمان است که همیشه و در همه جا صحبت از شیک پوشی اوست. این بار با رازها و اصول شیک پوشی مجید مظفری آشنا شوید.

اصول شیک پوشی و جوان ماندن به سبک مجید مظفری

در جوانی، خوش‌پوش بودن و تحسین آدم‌ها را برانگیختن کار سختی نیست اما وقتی عدد و رقم‌های شناسنامه بالا می‌رود، بدن نشاط و سرزندگی همیشگی‌اش را از دست می‌دهد؛ بنابراین لباس‌ها هم زیبایی و جذابیت‌های سابق را ندارند اما اینها کلیت‌هایی است که می‌توان نقض کرد و مو سفید شد اما جوانی کرد. می‌توان از میانسالی قدم به پیری گذاشت و در عین حال خوش پوش ماند. به قول مجید مظفری، جوانی فرمولی است که به مرور به آن می‌پردازید و طی سال‌ها با سبک زندگی مناسب در شما می‌ماند. مجید مطفری می‌تواند نسخه‌ای باشد برای جوانی کردن و خوش‌پوش ماندن.

 

پوشیدن جین و کت اسپرت به سبک مجید مظفری

پوشیدن جین و کت اسپرت به سبک مجید مظفری

به یک ‌مهمانی دوستانه نیمه‌رسمی دعوت شده‌اید؛ این تیپ را امتحان کنید : جین و کت اسپرت. البته هنگام ست کردن با جین آبی حتما سراغ کت روشن بروید. قاعده را به هم نزنید و تمام لباس‌ها را روشن انتخاب کنید تا ظاهرتان یکدست شود. قطعا یک کفش نیمه‌ اسپرت سیاه یا تیره به کمک شما می‌آید تا تناسب و شأن سن و سال‌تان هم حفظ بشود. یک شال روشن ظریف، هم به جذاب شدن تیپ‌تان کمک می‌کند هم گرمای بیشتری به شما می‌بخشد. با این نوع پوشش شما دستکم پنج سالی از سن شناسنامه‌ای خود کم می‌کنید.

 

شیک پوشی را مانند مجید مظفری از کودکی شروع کنید

اهمیت به لباس خوب پوشیدن از همان کودکی برای من وجود داشت اما بیشتر از خاص و نو بودن لباس، تمیز بودنش برایم مهم بود. حتی یادم هست حدود سال 53 تلویزیون جشنی داشت که من را به خاطر نامناسب بودن لباس‌هایم برای آن جشن و مراسم راه ندادند. یادم هست همان زمان هم با یک شلوار جین، تی‌شرت و کتانی به مراسم رفته بودم. رفته‌رفته که در بازیگری و حتی در زندگی حرفه‌ای‌تر شدم، سعی کردم به لباس پوشیدن خودم احترام بگذارم.

 

داشتن شخصیت یکی از اصول شیک پوشی مجیز مظفری است

مهم خود لباس نیست؛ مهم انسانی است که آن لباس را می‌پوشد. شاید یک نفر با کت و شلوار شیک وارد جمعی بشود اما رفتارش در شأن آن لباس و آن محفل نباشد اما نفر دیگر با لباسی ساده بیاید ولی به قدری رفتار اجتماعی‌اش درست است که دیگر آن لباس در نگاه دیگران، مهم جلوه نمی‌کند و به جای لباس، شخصیت آن آدم است که به چشم می‌آید. شاید خیلی‌ها از برندهای گران‌قیمت استفاده کنند اما شخصیت مناسبی در اجتماع ندارند. لباس به شما فرهنگ نمی‌دهد و باعث نمی‌شود انسان بهتری شوید. شاید ویترین شیکی از شما بسازد اما عمقی در شخصیت شما ندارد و دیگران را دلزده می‌کند.

 

مجید مظفری لباسش را متناسب با سن و موقعیتش انتخاب می کند

بخشی از شیک‌پوشی این است که شما متناسب با جایگاه شغلی، اجتماعی و البته سن خودتان لباس بپوشید. این یعنی هر دوره سنی می‌تواند شاخصه‌های پوششی خود را داشته باشد. من سه نوع زندگی دارم : زندگی کاری، زندگی اجتماعی و زندگی شخصی. ممکن است من در زندگی شخصی‌ام یک تی‌شرت آستین حلقه‌ای با شلوار کوتاه بپوشم اما هیچ‌وقت آن را وارد جامعه نمی‌کنم و حتی اگر برای جایی مانند باشگاه ورزشی هم مناسب باشد، باز هم چون من مراودات اجتماعی خاص خود را دارم، برای من آن پوشش درست نیست. در نهایت این آدم‌ها هستند که باید به درک درستی از جایگاه خود برسند. این شخصیت آدم است که روی رفتار و پوشش وی نیز تاثیر می‌گذارد. حالا هنرمندان را در نظر بگیرید که به نوعی الگو هم هستند. من اگر سیگاری هم باشم نباید به خودم اجازه بدهم در جامعه سیگار بکشم یا لباسی بپوشم که موردپسند جامعه نباشد. اگر این اتفاق بیفتد به آدمی تبدیل می‌شوم که افکارم با رفتارم همخوانی ندارد. من کاری به زندگی شخصی ندارم اما در موقعیت اجتماعی باید همه چیز را رعایت کنم.

 

ماجرای پالتوی فیلم سگ‌کشی

در سینما و تلویزیون، طراحان لباس زمانی موفق بوده‌اند که هنگام طراحی لباس شخصیت‌ها به خصوص در کارهای معاصر نه به آن هنرپیشه بلکه به شخصیت خاصی که او بازی می‌کند، توجه کرده‌اند. بعد از اکران فیلم «سگ‌کشی» به‌طور اتفاقی با یکی از دوستان در خیابانی می‌رفتیم که یک دستفروش را دیدم که پالتوهایی را می‌فروخت و داد می‌زد: «پالتوی سگ‌کشی!» که اشاره به پالتویی داشت که من در آن فیلم پوشیده بودم. پس اگر من رفتار مناسبی نداشته باشم این مساله به من، جامعه و صنفی که در آن مشغول هستم، لطمه می‌زند.

 

مجیر مظفری همیشه متناسب با جایی که می رود لباسش را انتخاب می کند

محلی که قرار است به آنجا بروید در انتخاب لباس اهمیت زیادی دارد؛ مثلا اگر قرار است به زیارت بروم با کت و شلوار و پاپیون نمی‌روم! لباسی می‌پوشم که مناسب آن محیط و فضا باشد که البته حتما هم لازم نیست مشکی باشد و رنگ‌هایی را می‌پوشم که در شأن آن محیط باشد یا هر محل دیگری که باید در آن حضور داشته باشم، برایم شرایط خاص خود را ایجاد می‌کند.

 

به گفته مجید مظفری می توانید با پوشش  مناسب از سن واقعی تان جوان تر به نظر برسید

تمیز بودن با نو بودن لباس متفاوت است. گاهی شما یک لباس نو می‌پوشید و وارد جایی می‌شوید که همه فقط نو بودن آن لباس را می‌بینند. اما گاهی شما آنقدر آراسته و مرتب هستید که لباس کهنه اما تمیز شما به چشم نمی‌آید. به نظرم افراد میانسال و سالمند باید به آراستگی خود توجه بیشتری داشته باشند و طوری نباشد که بگویند دیگر مهم نیست یا خوش‌پوشی فقط برای جوان‌هاست! اهمیت به این موضوع باعث می‌شود حتی شما از سن واقعی‌تان هم جوان‌تر به‌نظر برسید.

 

در خرید لباس اول به جنس پارچه توجه کنید بعد طرح آن

هنگام خرید لباس جنس پارچه و طرح آن برایم خیلی مهم است. انگلیسی‌ها می‌گویند آنقدر ثروتمند نیستیم که لباس ارزان‌قیمت بخریم! شما می‌روید و سه پیراهن ارزان می‌خرید که در نهایت فقط سه‌ماه برای شما کار می‌کنند اما می‌توانید با پول همان، یک پیراهن با جنس و کیفیت بهتر خریداری کنید ولی شش‌ماه از آن استفاده کنید. برای همین اول برای من پارچه و جنس آن مهم است و بعد هم طرح آن لباس. برند شاید آخرین نکته موردتوجه من باشد چون کلا برند باز نیستم!

 

مجید مظفری از لباس‌های ضخیم فراری است

آدم به تجربه درمی‌یابد که چه چیزهایی به او می‌آید یا مناسب است؛ مثلا من می‌دانم که نمی‌توانم پوتین سنگین بپوشم یا لباس‌های ضخیم، سنگین و حجیم را نمی‌توانم به راحتی استفاده کنم و برای همین چنین لباس‌هایی نمی‌خرم.

 

رنگ‌های محبوب مجید مظفری

طیف رنگ‌های آبی روشن تا سورمه‌ای، طیف مغز پسته‌ای تا حنایی و طیف مشکی را دوست دارم. هنوز یادم نمی‌آید شلوار سفید یا شلواری با رنگ‌های جیغ و تند پوشیده باشم. در تمام لباس‌هایم فقط یک بلوز گوجه‌ای‌ رنگ دارم که اگر چه به من می‌آید ولی چون حس می‌کنم زیاد مناسب من نیست، خیلی از آن استفاده نکرده‌ام.

 

انتخاب کت و شلوار رسمی، شیک و مردانه به سبک مجیز مظفری

انتخاب کت و شلوار رسمی، شیک و مردانه به سبک مجیز مظفری

در کمد لباس‌های هر مردی باید حتما یک دست کت‌و‌شلوار شیک باشد. همه قوانین رنگی را هنگام انتخاب کت‌و‌شلوار رسمی فراموش کنید و تنها به مشکی توجه کنید. معمولا در مجالس و مراسم بهترین کاری که لباس می‌تواند برای شما انجام دهد این است که شما را باشکوه و بی‌نقص نشان دهد. سیاه رنگی است که عیوب و برجستگی‌های بدن را مخفی و با سفید همخوانی و همراهی خوبی ایجاد می‌کند. این ترکیب، هم رسمی‌تر است و هم چشم مخاطب را خسته نمی‌کند. در ضمن چون بالاپوش سیاه چهره را گرفته‌تر نشان می‌دهد وجود یک تاش سفید یکدست کمک می‌کند چهره شما جوان‌تر دیده شود.

 

پوشش های ویژه مجید مظفری برای ورزش و گردش

پوشش های ویژه مجید مظفری برای ورزش و گردش

برای گردش‌های پاییزی یا دم صبح که هوا خنک است می‌توانید از چند پوشش روی هم استفاده کنید. یک پیراهن اسپرت رنگی و یک تی‌شرت ساده تیره بسیار مناسب است. شما می‌توانید بعد از یک پیاده‌روی طولانی که گرم‌تان شد یا عرق کردید، پیراهن رویی را دربیاورید و چون تی‌شرت و جین یک نوع تیپ اسپرت کامل است چیزی در ظاهر شما با نقص مواجه نشود. جین در همه سنین یک انتخاب ویژه است که هم دوام بیشتری دارد هم گرمای بدن را بهتر حفظ می‌کند. کفش ورزشی یا کفش اسپرت و نیمه رسمی هم ظاهر شما را تکمیل می‌کند. یادتان باشد در سن شما عمده جاذبه باید در رنگ باشد پس دنبال پیراهن‌های طرح‌دار نروید.

 

در تابستان مانند مجید مظفری لباس بپوشید

پیراهن روشن و شلوار تیره همیشه می‌تواند انتخاب مناسبی برای گردش‌های عصرانه و ‌مهمانی‌های شبانه باشد. خوبی رنگ‌های روشن در پیراهن تک این است که از گرمای محیط کم می‌کند، حجم خوبی از طراوت را به چشم دیگران منتقل می‌کند و ذهن آنها را از تمرکز بر چروک‌ها و کم شدن موهای سر منحرف می‌کند. البته زمانی خوش‌پوش‌تر به نظر می‌رسید که شلوار انتخابی‌تان نیز تیره، ساده و بدون طرح پارچه یا دوخت‌های فانتزی باشد. در سنین میانسالی به بعد فاق‌های متوسط کمک می‌کند تا برجستگی احتمالی شکم کمتر به چشم آید و فشار کمتری هم به بدن وارد شود. سعی کنید قسمت ران شلوار هم آزاد باشد تا از تعریق بیش از حد شما بکاهد.

 

تیپ های نیمه رسمی مجید مظفری

تیپ های نیمه رسمی مجید مظفری

تیپ‌های نیمه‌رسمی طرفداران خاص خود را دارند. البته اگر مرز میانسالی را رد کرده‌اید بهتر است کمی با احتیاط سمت این شکل پوشش بروید. بهترین کار این است که در مورد شلوار، حتما سراغ رنگ‌های تیره بروید. رنگ‌های روشن در تیپ‌های نیمه‌رسمی برای شلوار جدا از ظاهر نه چندان مناسب برای سن شما، مشکلات احتمالی از افت استخوانی را با وضوح بیشتری نشان می‌دهند. کما اینکه معمولا در تیپ‌های نیمه اسپرت کت‌های رنگی بهتر جلوه می‌کنند و چون چین‌های صورت بعد از میانسالی بیشتر نمود دارد، رنگ روشن در پوشش بالاتنه از توجه مخاطب به آنها می‌کاهد.

 

مشورت از مشاورین با تجربه

خیلی خوب است که اگر یک هنرمند قوه تشخیص خوبی در انتخاب لباس و پوشش خود ندارد یا اینکه در این کار ضعیف است، از مشاوره افراد متخصص کمک بگیرد تا بهتر لباس بپوشد و آراسته باشد؛ گرچه بعضی هنرمندان ما خودشان الگوپذیر هستند و کارهای خارجی‌ها را کپی می‌کنند! من در انتخاب لباس مناسب برای حضور در یک مراسم خاص گاهی مشورت گرفته‌ام اما به شکل ویژه خودم. . . یعنی از دوستی که متخصص این کار بوده است، لیست خرید نگرفته‌ام که بروم و با سلیقه او برای خودم خرید کنم، بلکه گزینه‌هایی را که داشته‌ام به او گفته‌ام و از او راهنمایی و مشاوره خواسته‌ام.

 

جین، تی شرت و کتانی بخنریت انتخاب های مجید مظفری

تا آنجا که یادم می‌آید لباس‌هایم از نوجوانی بیشتر اسپرت بوده است؛ یعنی همیشه شلوار جین، کفش ورزشی و تی‌شرت بهترین انتخاب‌هایم بوده‌اند. اما نه هر جین و کتانی و تی‌شرتی چرا که قطعا یک عنصر مهم به نام سن در میان بوده است که تاثیرگذاری زیادی در آن داشته است. قطعا من در 64 سالگی نمی‌آیم جین پاره بخرم یا همان لباسی را که در 20 سالگی می‌پوشیدم، برتن کنم. هر سنی تعریف خودش را دارد. نوع پوشش را بر اساس سلیقه‌ام و طرح و رنگ آن را متناسب با شرایط سنی و جامعه انتخاب می‌کنم.

 

بی‌توجهی به فرهنگ خودمان

الگوپذیری خوب است؛ به شرطی که مطابق با فرهنگ خودمان باشد. الگوهای خوب و متینی در جامعه داریم که حتی مدل رفتار اجتماعی و لباس‌شان مناسب است اما ما می‌خواهیم از الگوهای خارجی استفاده کنیم. گاهی به نظر می‌آید با خودمان در عناد هستیم! یک نفر را شاهد بودم که در دوبی وقتی رانندگی می‌کرد، هیچ خلافی حتی کوچک‌ترین آنها را انجام نمی‌داد اما وقتی به ایران برگشتیم از همان فرودگاه شروع به انجام انواع تخلفات رانندگی کرد! ما خودمان مقصر از بین بردن فرهنگ‌مان هستیم.

 

لباس پوشیدن تان را مطابق با تغییرات ظاهری تان تغییر دهید

لباس پوشیدن تان را مطابق با تغییرات ظاهری تان تغییر دهید

وقتی شما پا به ‌سن می‌گذارید یک سری تغییرات فیزیکی در شما رخ می‌دهد که باید برای رفع آنها از نظر بصری به این موضوع دقت کنید که طوری لباس بپوشید که مناسب با این تغییرات باشد؛ مثلا وقتی شکم آورده‌اید یا به علت افزایش سن قوز کرده‌اید نباید لباس‌های تنگ و جذب بپوشید که این ویژگی‌ها را بیشتر نشان دهد یا رنگی استفاده نکنید که چین و چروک‌های صورت شما را بیشتر نمایان کند. این حتی در مدل موها هم نمود دارد. به هر حال آقایان عمدتا در سن بالا با ریزش موهای سرشان روبه‌رو هستند که می‌توان با آراستگی و آرایش مناسب آن را بهبود بخشید.

 

ارتباط تناسب اندام با لباس

از زمانی‌ که به خاطر می‌آورم، ورزش کرده‌ام. پاها و بازوها و سرشانه‌های بسیار قوی و محکمی دارم که شاید حتی بسیاری از جوان‌ها چنین ویژگی را نداشته باشند. ورزش به تناسب اندام شما کمک می‌کند اما شرط کافی برای خوش‌تیپی نیست. شما می‌توانید تناسب اندام خوبی داشته باشید ولی در عین حال انتخاب‌های بدی در پوشش‌تان وجود داشته باشد که نه تنها این زیبایی فیزیک بدنی‌تان را نشان نمی‌دهد بلکه آن را هم خراب می‌کند یا حتی با اخلاق و رفتار بد همه آنها را یک‌جا خراب کنید. سلیقه در کنار تناسب اندام می‌تواند کمک زیادی به شیک‌پوشی شما بکند.

 

بلند قد بودن در خانواده مجید مظفری ژنتیکی است

ما خانوادگی بلندقد هستیم و حتی می‌توانم بگویم که من شاید کوتاه‌ترین عضو خانواده باشم! برادرزاده‌هایم بلندقد و بسکتبالیست هستند و دختر خودم هم والیبال و بسکتبال بازی کرده و بلندقد است. شاید به نوعی بشود گفت بخشی از خوش‌تیپی ما هم ژنتیکی است. (باخنده)

 

چکاپ‌های شش‌ماه یکبار مجید مظفری

هر شش‌ماه یک‌بار می‌روم بیمارستان و 48 ساعت در آنجا می‌مانم و چکاپ کامل می‌کنم و برمی‌گردم تا از وضعیت سلامتی‌ام مطمئن باشم. برای خودم چندتا کتاب هم می‌برم و در آن زمان آنجا مطالعه هم دارم. رسیدگی درست از نظر من همین است؛ نه اینکه بخواهم با کارهای زیبایی و عمل‌های جراحی خودم را ظاهرا سالم و شیک نشان دهم. ورزش و تغذیه مناسب باعث می‌شود که شما جسم و روح سالم داشته باشید و قطعا در کنار این جسم و روح سالم، شیک‌پوش هم خواهید شد.

 

توصیه ایده‌آل به ایده‌آلی‌ها

رسیدگی به موها و پوست قطعا در سن ما مهم است اما باید اقدامات پیشگیرانه را از سنین کمتر شروع کرد تا سلامت و زیبایی ظاهر شما تداوم داشته باشد. شما با هیچ کاری یک‌دفعه جوان نمی‌شوید. جوانی فرمولی است که به مرور به آن می‌پردازید و در طی سال‌ها با سبک زندگی مناسب در شما می‌ماند. من سال‌هاست سوارکاری، اسکی، اسکی روی‌آب، تنیس و والیبال را در کنار بدنسازی دنبال می‌کنم. روزها به باشگاه انقلاب می‌روم و روزانه بین 10 تا 15 کیلومتر پیاده‌روی می‌کنم و از استخر، سونا و بدنسازی غافل نیستم. اگر می‌خواهید در دوران سالمندی، سلامتی داشته باشید باید از جوانی شروع کنید. ضمن آنکه توصیه می‌کنم حتما کتاب بخوانید و مطالعه کنید تا ذهنی سالم و سلامت داشته باشید.

 

 

گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع : زندگی ایده آل

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه