آلمان با شکست الجزایر به مرحله یک چهارم نهایی صعود کرد

نتیجه بازی آلمان و الجزایر در جام جهانی 2014 برزیل

آلمان با شکست دادن الجزایر در وقت اضافه، به مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی صعود کرد.آلمان

الجزایر مقابل آلمان خیلی خوب ظاهر شد، مخصوصا در 15 دقیقه ابتدایی بازی. با وجود اینکه تصور می‌شد این مسابقه یک طرفه و به سود آلمان خواهد بود، اما الجزایر نشان داد که حقش بوده تا به این مرحله برسد. چند دقیقه که از شروع بازی گذشت، الجزایری‌ها خودشان را پیدا کردند و حملات خطرناکی به سمت دروازه آلمان انجام دادند. آن‌ها حتی دروازه آلمان را باز کردند اما داور گل آن‌ها را قبول نکرد.

رفته رفته، آلمان که غافلگیر شده بود، خودش را پیدا کرد و اجازه نداد که الجزایر بیش از این دروازه‌اش را تهدید کند. اما در نیمه اول هیچ گلی زده نشد. در نیمه دوم الجزایر باز هم عقب نکشید و همچنان با انجام حملات خطرناک، سعی داشت که دروازه این مدعی قهرمانی را باز کند. الجزایر که لقب جنگجویان صحرا را دارد، در بسیاری از دقایق مسابقه عملکرد بهتری نسبت به آلمان داشت. شاید اگر خروج های عالی مانوئل نویر و ایفای نقش به عنوان یک مدافع آخر نبود، آلمان حداقل در یکی از حملات الجزایر غافلگیر می‌شد.

البته آلمان هم در میان حملات الجزایر، حملات خطرناکی انجام می‌داد که یکی از آن‌ها در دقیقه 80 بود. این صحنه با درخشش دروازه‌بان الجزایر به گل تبدیل نشد.در دقیقه 89 هم شواین اشتایگر از نزدیک دروازه ضربه‌ای با سر زد که دوباره دروازه بان الجزایر توپ را مهار کرد. نکته جالب این مسابقه این بود که با نزدیک شدن به پایان بازی، تیم‌ها احتیاط نمی‌کردند و همچنان اصرار بر حملات متعدد داشتند. اما تمام حملات دو تیم بی نتیجه بود و مسابقه در پایان 90 دقیقه بدون گل تمام شد تا کار به وقت اضافه کشیده شود.

با شروع وقت اضافی، آلمان خیلی زود دروازه حریف را باز کرد. آندره شورله در دقیقه 92 اولین گل این مسابقه زیبا را به ثمر رساند تا تیمش را امیدوار به حضور در جمع 8 تیم برتر جام کند. با این گل، بازی جذابیت قبل را از دست داد. الجزایر که با هیجان و انرژی زیادی بازی می‌کرد، پس از این گل آرام شد و کمتر به سمت دروازه آلمان حمله می‌کرد. آلمان‌ها هم از این نتیجه راضی بودند و بی گدار به آب نمی‌زدند.

با از دست رفتن انرژی بازیکنان الجزایر، آلمان یک بار دیگر هم به گل رسید. این تیم در دقیقه 120 صاحب یک موقعیت شد که توپ طی چند بار رفت و برگشت در محوطه جریمه الجزایر، زیر پای اوزیل افتاد که او با ضربه ای محکم توپ را وارد دروازه الجزایر کرد. با این گل تصور می‌شد که الجزایر بازی را به راحتی واگذار می‌کند اما یک دقیقه بعد الجزایر دروازه آلمان را باز کرد تا دوباره شاگردان یوآخیم لو احساس خطر کنند. الجزایر بعد از این گل دوباره می‌توانست دروازه آلمان را باز کند که این اتفاق نیفتاد و بلافاصله پس از این صحنه، داور سوت پایان بازی را زد تا آلمان در مرحله یک چهارم نهایی ح��یف فرانسه شود. / خبرآنلاین

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه