احمد رسول‌زاده دیروز، ۱۹ دی‌ماه در سن ۸۴ سالگی در بیمارستان ایرانمهر از دنیا رفت؛ وی دوبله نقش "عمر مختار" با بازی آنتونی کویین را در کارنامه کاری خود به یادگار دارد.

احمد رسول‌زاده دیروز، ۱۹ دی‌ماه در سن ۸۴ سالگی در بیمارستان ایرانمهر از دنیا رفت؛ وی دوبله نقش “عمر مختار” با بازی آنتونی کویین را در کارنامه کاری خود به یادگار دارد.

احمد رسول زاده از مدتها پیش گرفتار بیماری پارکینسون بود و امروز، ۱۹ دی‌ماه در سن ۸۴ سالگی در بیمارستان ایرانمهر از دنیا رفت.
زنده‌یاد رسول‌زاده از گوینگان پیشکسوت ایران است که از صداهای ماندگار او می‌توان به دوبله شخصیت “عمر مختار” با بازی آنتونی کوئین اشاره داشت. او علاوه بر فیلم‌های مختلف، گویندگی برنامه‌های مستند بسیاری همچون سلسله برنامه مستند “حیات وحش ایران” را نیز در کارنامه دارد.
وی که در سال ۱۳۰۹ در تبریز متولد شده از سال ۱۳۳۲ به طور حرفه ای به کار دوبله مشغول بوده است.

 آقای احمد رسول‌زاده، که به جای ارسن ولز، اسپنسر تریسی، آنتونی کویین و جک هاپکینز سخن می‌گفت، از میان ما رفت

مراسم تشییع پیکر این پیشکسوت عرصه دوبله ساعت ۹ صبح یکشنبه، ۲۱ دی‌ماه از مقابل مسجد بلال به سمت قطعه هنرمندان بهشت زهرا برگزار می‌شود

کافه سینما ��ضافه می‌کند که رسول‌زاده، به جز آنتونی کویین در عمر مختار، جای بزرگانی چون ارسن ولز ( در تابستان گرم و طولانی، کازینو رویال، کچ ۲۲ و مردی برای تمام فصول)، اسپنسر تریسی (نیزه شکسته، روز بد در بلک راک و حدس بزن چه کسی برای شام می‌آید) و جک هاوکینز (در بن هور) سخن گفته است.

منبع: کافه سینما

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه